Baskılı Plastik Kart

Bikart tarafından üretimi yapılan baskılı plastik kartlar ilk olarak kalitesi ve amaca uygun olarak kullanılabilecek olan birbirinden farklı türleri ile dikkat çekmektedir. Bu kartlar kendi aralarında başlıklara ayrılmaktadır ve her birinin farklı özellikleri mevcuttur.

Baskılı plastik kartlar arasında ilk olarak barkodlu plastik kart nedir ve ne amaçla kullanılır bunlardan bahsedeceğiz. Baskılı plastik kartlar türlerinden biri olan barkodlu plastik kart, personel giriş-çıkışlarında, devam takip sistemlerinde, ulaşımda, haberleşmede, seyahat sırasında, alışverişte, otopark ve benzeri yerlerde müşterinin takibi konusunda ve müşteri sadakat programlarında ki puan sistemlerinde, indirime yönelik sitemlerde, kapı giriş kartı, ziyaretçi kartı, fatura kartları gibi amaçlarla kullanılmakta olan baskılı plastik kartlar arasından bir tanesidir.

www.bikart.com tarafından üretimi yapılan bir diğer baskılı plastik kart çeşidi de, manyetik bantlı kabartmalı plastik karttır. Yine daha önce ki kart gibi personel giriş ve çıkışlarında, haberleşmede, ulaşmada, seyahat ve fuar organizasyonlarında, alışverişte, otopark ve benzeri sektörlerde müşteri takip amacı ya da giriş kartı, ziyaretçi kartı gibi amaçlar taşıyan ve bu programlara yönelik kullanılan bir karttır. Sitenin üretimlerinden olan diğer plastik kart çeşidi ise, temassız RFID karttır. Bu kart ise; para yüklemede, ön ödemeli sistemlerde, otopark kontrol sistemlerinde, yemekhanelerde, otomasyon sistemlerinde ve bunlara benzer birçok sistemde kullanılabilmektedir. Bu kart birçok yerden geçiş yapılmasına olanak vermektedir ve tek tek kart kullanmaktansa bir kartla bir sürü yerden geçiş yapılmasını sağlamış olur. www.bikart.com tarafından kaliteli şekilde üretimi yapılan diğer kart ise; baskılı RFID proximity temassız karttır. Bu kart de, Access kontrol sistemlerinde, geçiş kontrol sistemlerinde, otopark kontrol sistemlerinde, yemekhane sistemlerinde ve bunun gibi birçok sistemde kullanılabilen kartlardır. Bu kart ile birçok sistemden geçiş yapabilme imkânı sunulmaktadır. Kart üzerine ise firmaya, departmana ya da depoya ait özel baskılar yapılabilmektedir. Firmanın ürettiği diğer baskılı plastik kart çeşitleri arasında da hasta tanıtım kartı-plastik hasta tanıtım kartı ile personel kartı-plastik personel kartı yer almaktadır. Hastaların ya da personellerin rahatça giriş yapabilmeleri için kullandıkları kartlardır.